Посів насіння на розсаду
Вирощування розсади салату, перцю, помідорів, капусти, огірків, полуниці, квітів та інших культур - від розсади залежить майбутній врожай. Коли та як сіяти насіння на розсаду, як доглядати за розсадою, про це та інше ми детально розглянемо у цій статті.
Для чого сіяти насіння на розсаду?
Для чого сіяти насіння на розсаду, якщо можна посіяти насіння одразу ж у відкритий грунт? Сіяти на розсаду великі насіння такі, як горох, квасоля та інші бобові, кабачки та гарбузи - не потрібно, це насіння висівають одразу у відкритий грунт, вони дають великі і міцні паростки. Чи більше насіння, тим більші паростки і ,навпаки, чим менше насіння, тим менші і ніжніші паростки. Малі паростки дуже чутливі і при найменшому дискомфорті можуть загинути. Тому ми і вирощуємо у кімнатних умовах розсаду, щоб висадити у грунт здорові молоді рослини, які будуть стійкі до різних погодніх умов. Здорова розсада менш схильна до захворювань, та більш стійка до садових шкідників і бур'янів, а також впливу погодніх умов, ніж молоді паростки, висіяні у відкритий грунт. До того ж розсада дозволяє отримати більш ранні врожаї.. . . .
Коли сіяти насіння на розсаду
На кожній пачці з насінням вказано дату висіву насіння на розсаду і у відкритий грунт.Орієнтовні дати посіву насіння на розсаду основних овочевих культур:- Томати. Посів насіння на розсаду - кінець березня - початок квітня. Вік розсади - 45-50 днів, від посіву до сходів - 7-8 днів. Висаджування - кінець травня.
- Перець. Посів насіння - середина лютого, початок березня. Вік розсади - до 70 днів, від посіву до сходів - 12-14 днів. Перець не переносить холоду, а найменші морози є згубними. Висаджувати перець у відкритий грунт потрібно в червні.
- Баклажан. Посів - в кінці березня. Вік розсади - до 50 днів, від посіву до сходів -20 днів. Висаджування на початку червня.
- Огірок. Посів насіння на розсаду в кінці квітня. Вік розсади - 25-27 днів, від посіву до сходів - 3 дні. Висаджування розсади - не раніше 30 травня.
- Салат качанний. Посів насіння на розсаду в березні. Вік розсади - до 40 днів, від посіву до сходів - 4 дні. Посів та висаджування розсади у відкритий грунт - після 25 квітня.
- Селера. Посів насіння - 25 лютого. Вік розсади - 70-80 днів, від посіву до сходів - до 15 днів. Висаджування розсади селери у відкритий грунт в кінці травня.
- Капуста. Посів на початку березня. Вік розсади - до 50 днів, від посіву до сходів - 5 днів. Висаджування в кінці травня.
- Гарбуз, кабачок, патисон. Посів насіння у парники на розсаду в травні. Вік розсади - 25-27 днів, від посіву до сходів - 4 дні. Висаджування - в червні.
Куди сіяти насіння? Ємність для розсади
Ємність для розсади залежить від того, чи в майбутньому ви будете її пікірувати (розсаджувати). Якщо ви будете пікірувати, то сійте насіння масово на невеликій відстані у ящики, горщики чи теплички. Як зробити міні тепличку для розсади з підручних матеріалів? Масовий посів насіння в загальну ємність - простий і швидкий спосіб пророщування насіння. При появі 3- 4 справжніх листків, саджанці із загальних ящиків потрібно пікірувати в окремі поодинокі горщики.Як що ж ви не любите пікірувати маленькі рослинки, то краще висівати насіння одразу в одинарні горщички, торф’яні таблетки, стаканчики чи спеціальні теплички.
Насіння огірків, баклажанів, кабачків і гарбузів краще одразу сіяти в окремі ємності, тому що їх коренева система дуже чутлива і не любить пересадок.
Грунт для розсади
Грунт для розсади можна купити у магазині або зробити власноруч. До складу грунту повинні входити перегній, садова земля і пісок (3:3:4). Земля для розсади не повинна мати грудочок і повинна бути стерильною (прожарити 45 хв. в духовці , або декілька хв. в мікрохвильовці). До грунту можна додати перліт і вермикуліт, що значно покращать якість грунту і зроблять його легшим та водо- і повітропроникним.Ємність для розсади заповнюємо підготовленим грунтом так, щоб при ущільнені (щоб не було повітря у грунті) залишився 1 см до краю горщика, поливаємо теплою водою. В підготовлених горщечках робимо заглибину відповідну до насіння, кладемо 2 насінини і присипаємо невеликим шаром груyту, ущільнюємо.
Догляд за посівами
Важливими чинниками для проростання насіння є температура, вологість і світло.Яскравість світла для розсади
Одним із важливих моментів для якісної розсади є світло. Коли світла замало, розсада витягується, і, згодом, під власною вагою падає, листки стають блідими, така розсада називається неякісною. Ідеальні умови для пророслого насіння - 14-16 годин яскравого світла вдень. Тому, залежно від довжини світлового дня, використовуйте додаткове підсвічування. Не забувайте регулярно перевертати контейнери з розсадою, щоб паростки отримували рівномірне освітлення, і не були витягнутими в одну сторону.
Температура повітря для розсади
Рекомендована температура для пророщування насіння - +20 - 25 ° С, а розсаду варто тримати при температурі +18-20 ° С, при такій температурі розсада росте повільніше, але буде більш витривалою і загартованою.
Полив та вологість повітря для розсади
Грунт з сім’ядолями і розсадою не повинен пересихати, але і не повинен бути надто вологим (без застою води). Поливати сім’ядоля потрібно з пульверизатора або наливати воду у піддон. Вода для поливу і обприскування повинна бути кімнатної температури. Основне правило поливу розсади - часто і потрошки води.
Хвороба розсади «чорна ніжка»
Дуже часто трапляється ситуація, коли в нас здорова розсада, але раптом у паростків зсихає нижня частина, а рослинка падає – «чорна ніжка». Це грибкове зараження грунту, але цю хворобу можна уникнути: стерилізуйте грунт, пильнуйте поливи, щоб вода не застоювалась, провітрюйте розсаду, підливайте розчином марганцівки (колір рожевий, 1 раз в 7 днів).
Коли пікірувати розсаду
Пікіровка необхідна для того, щоб посіяні щільно рослини не слабшали через нестачу простору, харчування та освітлення, а мали можливість розвинути сильну кореневу систему і надземну частину. Пікірувати розсаду потрібно у фазі 4 справжніх листочків. Їх акуратно виймають з грунту, попередньо його підливши. Кореневу систему трохи вкорочують, це сприяє розвитку розгалуженої кореневої системи, і пересаджують в окремий горщик . При пересадці рослини розміщують глибше, ніж вони знаходились в загальному ящику, часто під сім’ядольні листя. Грунт у горщику акуратно ущільнюють, притискаючи коріння рослини вниз, а зверху ще досипають грунт.
Добриво для розсади
Після пікірування (7 днів) настає час підживляти нашу розсаду. Використовуйте рідкі добрива раз на тиждень, підживляйте комплексним добривом для розсади. Надлишки добрива позначаться на якості розсади: вона вийде занадто витягнутою і худою.
Готову розсаду висаджуємо на підготовлене місце у відкритий грунт після загрози нічних морозів.
https://kvitkainfo.com/sad-gorod/posiv-nasinnya-na-rozsadu.html
121-130 of 950
Dapnvf
posted on 11.12.2022 21:35Ebqyuz
posted on 13.12.2022 03:52Sinbos
posted on 13.12.2022 04:31Knddle
posted on 13.12.2022 07:15Dpnktp
posted on 13.12.2022 07:51Edwrfu
posted on 14.12.2022 18:18Kprqlf
posted on 14.12.2022 20:16Scqmat
posted on 14.12.2022 21:21Auzrso
posted on 15.12.2022 22:27Jvcwmf
posted on 15.12.2022 23:02121-130 of 950